home

Amfiton 50 UM 104 S/Амфитон 50 УМ 104 С värskendamine.

Skeemid: Amfiton50UM104S-1 ja Amfiton50UM104S-2

Tuttav ostis omale Amfitoni võimendi ja soovis, et vaataksin ta üle ning teeksin lüüdikuuri. Uurisin veidi lähemalt ja otsustasin, et vahetan ära kõik polaarsed elektrolüütkondensaatorid.
Võimendi eest ja seest:
   
Võimendi müüa väitis, et sees ei ole midagi muudetud ega vahetatud. Kaane avamisel selgus, et ühtegi plommi pole ja kruvid pole originaalid. Sisse vaadates jäi kohe silma, et keegi on katki rebinud toitelüütide isolatsioon jõupaberi ja toppinud klambri vahele ajalehe tüki. Võimendi on aastast 1987 ja ajalehe tükk on värvilise trükiga. Veider on veel see, et originaalis peaks toites olema 50 volti pingetaluvusega lüüdid, aga tollel isendil oli vasakpoolses toties, kus ajalehe tükk oli, 80 volti lüüdid. Täitsa võimalik, et need on juba tehases pandud:

Pärast väikeste lüütide vahetust eemaldasin toitelüüdid ja tegin võrdluspildi kuidas tehnoloogia on muutunud ja tänapäev lüüdid on kabariidilt väiksemad:

Kuna vanad toitelüüdid olid kruviühendustega, tuli kasutada natuke loomingulist lähenemist kuidas uued lüüdid kinnitada. Kõige lihtsam viis tundus appi võtta kuumaliimipüstol millega sai uued lüüdid vanade asemele liimitud, kaablivitsaga kinni tõmmatud ja juhtmed kinni joodetud. Appi võtsin ka termokahaneva:

Pildid pealt ja alt pärast lüütide vahetust:
   
Seejärel käisin plaadi üle, et ei oleks külmjooteid. Leidsin veel, et toitelüliti käitub imelikult, kord jääb kinni ja siis ei fikseeru. Kuna otsustasin Cif-iga puhastada esipaneeli, siis selle eemaldamisel kukkus sülle üks kruvi. Selgus, et kruvi on tulnud toitelüliti kinnituselt mille teinegi kruvi oli lahti. Nende kruvide kinnikruvimisel hakkas toitepistik ilusti tööle. Kui esipaanel puhastatud, siis kruvisin kõik kokku tagasi ja panin võimu tööle. Ühe võimendi eluiga jälle pikendatud. Lõpptulemus:
   

top